Våra kunder säger

  • Fredrik
    Gjorde mitt första öl någonsin med denna sats. Visst tog det sin tid men den som väntar på något gott väntar alltid förlänge.
  • Christer C.
    Mycket god smak fin färg.
  • Mikael M.
    Vår 3:e bryggning någonsin blev vår allra bästa. Fin färg och fyllig kropp med väl avvägd efter beska. Mkt nöjd.
  • Hans H.
    detta var min första bryggning och jag följde receptet och anvisningarna nästan slaviskt, och efter låtit drycken vilat i ca 3 veckor efter flaskning så måste jag säga att det var en härlig smak och fin färg samt en shysst skumbildning vid upptappning. ska absolut göra om denna fast i den högre alkoholhalten, tror nog att den blir ännu bättre då.
  • Fredrik F.
    Ett mycket gott Öl.
  • P. P.
    Första hemmabryggningen. Blev riktigt bra! Fin färg, bra kropp och rena smaker. Har man inte bråttom så mår ölet bra av att mogna lite extra. De sista flaskorna som stått någon månad var helt suveräna. Rekommenderas!

Låt andra veta vad du tycker om Happy Monk Belgian Blond 6,5% Receptkit 10L